מאמרים

לא להתבייש, לבטח

קדימה חברים, מהר! יש לכם רכוש? מכוניות, בתים, פלאפונים, חיות- מחמד, טלוויזיות ומוצרי חשמל ומה לא? בימים מופלאים אלה אפשר ומוטב לבטח כל פיסת רכוש שבבעלותכם. זו אולי נתפסת כתפיסה שמרנית, אובר- צרכנית ועירונית, אך אם מניחים את הסיסמאות והתאוריות הרוחניות בצד, לא תסכימו שישנו הגיון עצום בכל אותו עולם ביטוח? הרי זו רשת הצלה של ממש.

תפיסות חדשות רבות עולות בתודעה העולמית. קולות רבים נשמעים מכל כיוון אפשרי, בעולם ושיטות הצרכנות בכלליות, וכך גם בעולם הביטוח בפרט. אנשים רבים נשמעים אומרים שאין באמת צורך מהותי בביטוח רכושנו, לפחות לא בתדירות בה אנו נוהגים לעשות זאת. נכון, כיום אפשר לבטח כבר הכול. אם בעבר היה מדובר ברכב הפרטי, בביטוח הרפואי וביטוח הבית כנגד פורצים, היום זה מגיע אל הפרטים הקטנים ביותר. האם יש בכך משהו רע? האם זוהי השתקפות שלילית של החברה האנושית? לפי דעתי, בכלל לא. כמו תמיד, אפשר לגרום לכל דבר להראות מגוחך, לא נחוץ ובאור שלילי, אך יש לפקפק בכל אותם ניסיונות. יגיעו מכל צד שיגיעו.

דמיינו לוליין בקרקס ההולך על חבל דק. למה? כדי להרוויח כסף, כדי לשעשע אחרים, בכדי להוכיח לעצמו שהוא מסוגל, תיהיה הסיבה אשר תיהיה. הוא החליט לעשות זאת. אותו לוליין, מוכשר ככל שיהיה, מגן על עצמו ולומד טכניקות הישרדות ושמירה, וכל זה טוב ויפה, אך ברור לכולם ובטח שללוליין שהוא עדיין עלול ליפול.

המשך מאמר